Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Україна заробила більше 600 мільйонів доларів на відходах із харчової промисловості

21.08.2018 17:57
Україна заробила більше 600 мільйонів доларів на відходах із харчової промисловості

Україна активно експортує залишки і відходи харчової промисловості. За даними Держстату, в 1 півріччі ця стаття склала 2,6% в загальній структурі експорту. У грошах — це більше $ 613 мільйонів. Про це повідомляє Мінфін.

Зростання поставок у порівнянні з аналогічним періодом минулого року склало 6,5%. Географія експорту широка: від Індії і Туреччини до Італії та Іспанії.

Україна експортує відходи і залишки від виробництва крохмалю, буряковий жом,  шрот, отриманий від переробки сої, соняшнику, льону, ріпаку, відходи пивного виробництва і ряд інших продуктів.

Така продукція затребувана за кордоном. Відходи йдуть на виробництво кормів для тварин, ними удобрюють поля, вони також використовуються в якості сировини в хімії та фармацевтиці. Наприклад, за даними Delo.ua, ті ж пивні дріжджі можна використовувати в косметичній та фармацевтичній галузі — дріжджові клітини допомагають виводити токсини з організму. До того ж, якщо тонна сухих пивних дріжджів коштує 22-23 тис. грн., то вироблена з них фармацевтична основа — вже 120-130 тис. грн.

Як зазначає видання, при правильному підході із загальної кількості відходів пивного виробництва кінцева утилізація проводиться тільки в 2% загального обсягу. А 98% вже можуть використовуватися для переробки та експорту.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

V

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter