Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Астрономи висунули нову гіпотезу утворення Юпітера

29.08.2018 07:55
Астрономи висунули нову гіпотезу утворення Юпітера
Група вчених зі Швейцарії запропонувала нову гіпотезу утворення Юпітера – планети-гіганта Сонячної системи, маса якої перевершує масу Землі приблизно в 300 разів.

Як повідомляє "Популярная механика", гіпотеза вчених припускає утворення планети в три етапи.

На першому з них відносно швидка акреція дрібного матеріалу приблизно за мільйон років сформувала ядро майбутньої планети.

Потім, протягом приблизно двох мільйонів років майбутній Юпітер поглинав планетезималі, що знаходилися поблизу, — такі ж "зародки" планет, тільки меншого розміру. Вчені вважають, що в цей момент серед них переважали тіла кілометрових розмірів. Це поступово довело масу планети до 50 земних, попутно розігрівши її за рахунок зіткнень.

Після всього цього переважала акреція газів, у першу чергу — водню, яка і привела до формування Юпітера в його нинішньому вигляді.

Одним з ключових питань є те, через що маса Юпітера на другому етапі його еволюції росла повільно. На думку дослідників, це сталося саме через зіткнення з астероїдами кілометрових розмірів, які розігрівали атмосферу, не даючи початися акреції газів.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter