Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Константинополь готовий розглянути зняття анафеми з Патріарха Філарета

05.09.2018 15:21
Константинополь готовий розглянути зняття анафеми з Патріарха Філарета
Константинопольський Патріархат готовий не лише надати Томос про автокефалію Українській Православній Церкві, а й розглянути можливість скасування проголошеної Архієрейським Собором РПЦ анафеми з Глави УПЦ КП Патріарха Філарета.
 
Слово "анафема" – грецького походження і означає "відлучення". Це не прокляття, а крайнє церковне покарання за розповсюдженням вчення, що суперечить християнській вірі. Анафема передбачає відлучення від участі в Святих Таїнствах, церковному богослужіні, християнському похороні. А для священослужителя – позбавлення церковного сану і всіх церковних посад. Лише у випадку покаяння та відречення від єресі Церква може зняти анафему.
 
Та річ у тім, що у випадку Патріарха Філарета про єресь не йшлося. 
 
"Рішенням Архієрейського Собору РПЦ від 11 червня 1992 року митрополит Філарет оголошувався "позбавленим сану" (у прийнятих рішеннях Священним Синодом РПЦ у травні 1992 року від Предстоятеля УПЦ Митрополита Філарета вимагалося піти з посади. А Архієрейський собор РПЦ 11 червня 1992 року осудив митрополита Філарета як клятвопорушника, що не виконав неканонічну обіцянку піти з посади Предстоятеля УПЦ).
 
Уже згідно з рішенням Архієрейського Собору РПЦ від лютого 1997 року Патріарх Філарет вважається "відлученим від Церкви через анафематствування", тобто навіть не мирянином, – розповідає Експрес-онлайн архиєпископ Чернiгiвський i Нiжинський Євстратiй Зоря, секретар Священного синоду УПЦ КП. – Щодо рішень Архиєрейських Соборів РПЦ 1992 та 1997 року у Константинопольський Патріархат відразу ж подавалися апеляції.
 
У цих документах на основі канонів заперечено всі пункти, за якими винесено вирок Архієрейським Собором РПЦ, а також сама судова процедура – як неканонічна. Такі ж апеляції надіслано всім Предстоятелям Помісних Церков. Дотепер відповіді на апеляцію не було. Та це означає, що її не відхиляли і ще можуть розглянути.
 
Визнання недійсності та невідповідності канонам процедури осудження Патріарха Філарета Архієрейським Собором РПЦ стане канонічною реабілітацією Патріарха".
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Богданна МАРТИНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter