Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Вчені розробили пластик, який дуже швидко розкладається

07.09.2018 10:32
Вчені розробили пластик, який дуже швидко розкладається

Китайські дослідники розробили вид пластику, який здатний за відносно короткий час розкладатися в морській воді.

Нові технології повинні полегшити проблеми, викликані пластиковим забрудненням в океані, запевняє агентство Сіньхуа.

Поліефіри нового типу, які синтезувала група вчених з Інституту фізики і хімії Академії наук Китаю, поєднують в собі здатність до розчинення у воді і розкладання мікроорганізмами.

Потрапивши в море, цей вид пластика повністю розкладається в період від кількох до сотні днів. При цьому в кінцевому підсумку він не перетворюється в макромолекулярні речовини, які загрожують екологічній безпеці, пояснив старший інженер інституту Ван Геся. На думку фахівців, цей матеріал в перспективі може замінити звичайні пластмаси в багатьох областях.

Пластикове забруднення в океані привертає широку увагу громадськості. Дослідження показали, що наразі в океан щорічно потрапить від 4,8 до 12,7 млн ​​тонн пластмас, і вони становлять від 60 до 80 відсотків морського сміття. 
Пластмаси у океанах не розкладаються протягом десятків, і навіть кількох сотень років. Під впливом сонячних променів, морської води і живих організмів вони стають частинками розміром менше п'яти міліметрів. Варто зазначити, що про потенційну шкоду від мікропластіка заявляють багато вчених.

Найефективнішим методом для боротьби з пластиковим забрудненням в океані, за словами Ван Геся, є широке використання пластмас, що розкладаються.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter