Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

На Сонці зафіксували пляму, яка швидко збільшується (фото)

10.09.2018 20:00
На Сонці зафіксували пляму, яка швидко збільшується (фото)
Вчені NASA, вивчаючи Сонце, зафіксували ділянку інтенсивного магнетизму на світилі. Такі ділянки або "плями" часто стають джерелом сонячних бур.
 
Але здивувало вчених інше: вони зафіксували, як крихітна активна область буквально за один день виросла до таких самих розмірів, як "сусідня" пляма — за тиждень. Відповідне відео NASA опублікувало на своїй офіційній сторінці у соцмережах.

 
Загалом, за цією ділянкою вчені спостерігають ще з 24 серпня. Зафіксовані процеси вказують на зростання інтенсивності сонячної активності.
 
"Загалом, сонячна активність не є чимось сталим, адже Сонце — це потужне джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль — від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль, — пояснює Експрес-онлайн Михайло Орлюк, завідувач вiддiлу геомагнетизму Iнституту геофiзики iм.С.I.Субботiна НАН України. — Магнітне поле Сонця постійно, так би мовити, у русі. Його зміни провокують утворення ділянок з нижчою температурою, що проявляється у вигляді плям, або, як їх ще називають, коронарних дір. Саме у таких плямах з часом починають розвиватися прориви магнітного поля, яке мало б утримувати сонячну речовину. В результатi вiдбуваються вибухи, пiд час яких сонячна речовина викидається у космос. Власне, з сонячною активністю пов'язані магнітні бурі на Землі".
 
Наразі вчені продовжують спостерігати за активною ділянкою.
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Марина МОРОЗ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter