Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Нові знахідки на Юпітері: вчені шокували припущенням

12.09.2018 09:00
Нові знахідки на Юпітері: вчені шокували припущенням
Науковці припускають, що можна планеті може існувати життя, пише газета "Експрес".
 
Вчені NASA, аналізуючи дані інфрачервоного телескопа IRTF, дійшли висновку, що червоний вихор під хмарним покривом Юпітера складається з кристалів замерзлої води.
 
А перед тим, також завдяки телескопам, науковці здобули нові дані про те, що газова оболонка планети містить від двох до дев'яти разів більше кисню, ніж припускали раніше. Тепер дослідники космосу сподіваються знайти і сліди органіки на п'ятій від Сонця планеті. Досі для гіпотези про можливість життя на Юпітері не було таких очевидних аргументів.
 
Остаточно її має підтвердити або спростувати міжпланетна автоматична станція Juno, що зблизька вивчає атмосферу газового гіганта з 2016 року. Цей проект, до речі, коштував Нацадміністраціії з аеронавтики і дослідження космосу США понад мільярд доларів! 
 
 Завдяки Juno астрофізики матимуть нагоду не лише зблизька роздивитися пояси Юпітера, а й дізнатися про його внутрішню будову (зокрема, наявність твердого ядра), принцип дії магнітного і гравітаційного полів, — розповідає завідувач відділу фізики планетних систем Головної астрообсерваторії НАНУ Анатолій Відьмаченко. — А найважливіше у місії Juno  можливість відхилити завісу з таємниці формування Сонячної системи. За однією з версій, Юпітер сформувався першим і тому саме в його надрах лежить розгадка минулого нашого світу.
 
 Як довго працюватиме Juno?
 
 За оновленим планом NASA, до 2021 року. Знизивши швидкість до критичної, апарат увійде в атмосферу газового гіганта, вивчатиме її зсередини, доки не втратить панелі й не згорить. Ця загибель — запланована. До речі, з огляду на гіпотезу про наявність органічного життя на Юпітері, для науковців дуже важливо, щоби земні мікроорганізми, які (хоч це і малоймовірно) могли вціліти на Juno, не завадили чистоті експерименту.
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram  
 
Ірина КОНТОРСЬКИХ
  
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter