Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Відсутність цієї звички сповільнює роботу мозку на 50 відсотків

12.09.2018 15:00
Відсутність цієї звички сповільнює роботу мозку на 50 відсотків
Науковці довели, що у старших людей, які щодня проводять з книжкою щонайменше годину, спостерігається поліпшення розумових здібностей аж на 32 відсотки. Тоді як відмова від книжок спричиняє сповільнення мозкової діяльності майже на 50 відсотків.
 
"Активна розумова робота тренує мозок навiть бiльше, нiж фізичні вправи — м'язи, — пояснює "Експресу" Олег Кульчицький, доктор медичних наук, дослідник біології старіння. — Науковці, які вивчають методи профілактики хвороби Альцгеймера, що, на жаль, дуже поширена, дійшли висновку: найкращий спосіб запобігти їй — читання, адже воно сприяє підтримуванню в мозку стійких зв'язків (це те, що згадана хвороба руйнує).  Такого ефекту не дає, наприклад, перегляд телепередач, хоча й вони — джерело інформації".
 
 Чи має значення, що саме людина читає?
 
 Аналітична, розважальна, пізнавальна література забезпечують різні види неврологічного навантаження. Однак і те, і те — корисне, адже сприяє кровозабезпеченню різних ділянок головного мозку, отже не дає йому старіти. Не важливо, з чого читати: з книжкового аркуша чи монітора.
 
Крім того, читання здатне знижувати рівень стресу. А саме стрес є одним з чинників, які пришвидшують біологічне старіння і смерть.
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
                           
Ірина КОНТОРСЬКИХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter