Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Підозрілі вантажі оглядатимуть з безпечної відстані

16.03.2016 19:46
Підозрілі вантажі оглядатимуть з безпечної відстані

Дослідники запропонували новий метод, який дозволить оглядати транспортні засоби на предмет підозрілого вантажу з дистанції у кілька сотень метрів, заявляє інтернет-ресурс ScienceDaily.

У 2004 році британець Дайрен Барот був заарештований за участь у змові з метою порушити громадський порядок за допомогою використання радіоактивних матеріалів. Влада стверджувала, що Барот вивчав виробництво "брудних бомб", плануючи підірвати їх у Нью-Йорку та Вашингтоні. "Брудна бомба" поєднує в собі звичайні вибухові речовини з радіоактивним матеріалом.

Експерти національної безпеки вважають, що терористи вельми зацікавлені в таких пристроях для здійснення терактів. У зв'язку з цим вчені винайшли техніку для виявлення бомб на відстані. Вони розраховують, що лазер малої потужності, ввімкнений поблизу радіоактивного матеріалу, звільнить електрони від іонів кисню, а другий потужний лазер почне активізувати ці електрони. Коли процес досягне певної критичної точки, лазерний промінь зможе відбитися у зворотньому напрямку. Що більше радіоактивного матеріалу в транспортному засобі, то швидше критична точка буде досягнута.

Отже, пристрої зможуть розташовуватися у декількох сотнях метрів від радіоактивного джерела. Дослідники впевнені, що їхній метод допоможе поліції та співробітникам служби безпеки ефективно виявляти радіоактивне випромінювання, не побоюючись за власне життя.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter