Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Ще один секрет: учені вперше побачили поглинання холодного газу чорною дірою

19.06.2016 12:51
Ще один секрет: учені вперше побачили поглинання холодного газу чорною дірою

Астрофізики вперше змогли спостерігати поглинання струменів холодного газу надмасивною чорною дірою в скупченні Abell 2597. Відкриття зроблено за допомогою радіотелескопа ALMA, який здатний розпізнати навіть найхолодніші частинки пилу та молекули нейтральних газів, пише газета Експрес.

Скупчення Abell 2597 міститься на відстані мільярд світлових років від Землі. Ця специфічна галактика -- одна з найяскравіших у Всесвіті. Вченим вдалося розгледіти, як газ рухається до точки неповернення зі швидкістю до 355 кілометрів за секунду.

"Чорні діри -- феноменальні астрофізичні об'єкти. Вони мають таку потужну силу тяжіння, що жодні частки не можуть протидіяти їй, навіть світло, -- пояснює Анатолій Відьмаченко, завідувач відділу фізики планетних систем ГАО НАН України. -- Власне, це кінцевий етап життя зірки, коли після повного вигоряння термоядерного палива та припинення реакції вона починає стискатися, доки не станеться травітаційний колапс -- тоді зірки зникає у чорній дірі".

Дослідження підтвердило гіпотезу про те, що чорні діри поглинають хмари холодного газу. А ще показало, що процес збільшення маси чорної діри, відомий як акреція, набагато складніший, ніж припускали вчені раніше. Зокрема, його хаотичність значно більша за ту, яку показували математичні розрахунки.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter