Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

25 років тому у мережі Інтернет запрацював перший веб-сайт

08.08.2016 06:40
25 років тому у мережі Інтернет запрацював перший веб-сайт

Інтернет відзначає ще одну подію: 6 серпня 1991 року в мережі заробив перший публічний веб-сайт.

Британський науковець Тім Бернерс-Лі вперше придумав концепцію веб-сайту в 1989 році. Ідея була заснована на використанні глобальної мережі Інтернет (тоді ще зовсім молодої платформи) для розміщення сторінок, до яких будь-яка людина зможе отримати доступ. Зараз концепція здається застарілою, але для свого часу була дуже інноваційною.

До жовтня 1990 року Бернерс-Лі написав код для мови HTML (Hypertext Markup Language) - основи для веб-сайтів, для HTTP (HyperText Transfer Protocol) стандарту, що забезпечує обмін даними через Інтернет, і URI (Uniform Resource Identifier) ​​адреси, яка призначає кожному сайту свій власний URL.

Перший веб-сайт заробив ще в кінці 1990 року, проте публічно Бернерс-Лі поділився своїм творінням за межами Європейської організації ядерних досліджень (CERN), де працював, лише 6 серпня наступного року.

Оскільки саме поняття "Всесвітньої павутини" було новим, перший сайт містив усю необхідну інформацію про новий винахід, про те, як отримати до нього доступ, і як зацікавлені програмісти можуть внести свій вклад у нього.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter