Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Катаклізми на Землі провокує досі ніким не бачене космічне тіло

10.08.2016 14:06
Катаклізми на Землі провокує досі ніким не бачене космічне тіло
Припускають науковці

Це планета Х, яка, за розрахунками астрономів Каліфорнійського технологічного інституту, може бути за межами орбіти Плутона, пише газета "Експрес".

Загадковий об'єкт приблизно в десять разів важчий за Землю, він обертається довкола Сонця по витягнутій орбіті з періодом у 15 000 років.

"Перші згадки про планету Х (так звану планету Нібiру) археологи прочитали на руїнах храмiв зниклих цивiлiзацiй майя, ацтекiв та тольтекiв, -- розповів Володимир Кажанов, астрофiзик, науковий спiвробiтник Харкiвського планетарiю. -- Там йшлося, зокрема, про таких собi "анунакi" -- богiв, що прийшли з неба, i їхню планету Нібiру. Але фактiв, астрофiзичних формул, що б довели iснування Нібiру, досі не iснувало.

Науковці у США нову планету виявили, аналізуючи гравітаційне збурення, що вона провокує у Сонячній системі. Є певне космічне тіло, у п'ять разів важче за Землю, яке, на думку астрономів, здатне збурювати орбіти небесних тіл в Сонячній системі й навіть викидати їх з неї. За гіпотезами американських астрофізиків Данієля Вітмаєра і Джона Матса, раз на 27 мільйонів років планета Х провокує вимирання тварин на Землі. Це пов"язано з бомбардуванням кометами внаслідок гравітаційних збурень і затьмаренням Сонця фрагментами комет".

Ірина КОНТОРСЬКИХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter