ЦІКАВО

Лілія Ребрик поділилася милою світлиною з сімейного архіву.
Знаменита пара, яка кілька днів тому відгуляла весілля, подалася на відпочинок до Лондона.
Вчені розповіли, чим годувати школярів, щоб вони приносили додому найвищі бали.
Голлівудська акторка проїхалася катком по батьківських почуттях колишнього чоловіка.
Леся Нікітюк похвалилася стрункою фігурою з бургером у роті.

ТЕХНОЛОГІЇ

Компанія Google представила технологію AutoML для створення нейромереж нейромережами. На конференції I/O 2017, Google розповів про технології AutoML, яка дозволяє одним
Prestigio Multipad Visconte V — один із найдоступніших на українському ринку планшетних комп'ютерів, виконаних у форм-факторі «трансформер».
Пропонуємо вам детально розглянути його характеристики, виявивши сильні і слабкі сторони. Це допоможе з'ясувати, чи справді цей гаджет виправдовує свою ціну.Плюси

У Болоньї туристiв чекають суперкухня, галасливi студенти та "пiдкорення" середньовiчних веж

13.03.2017 18:31
У Болоньї туристiв чекають суперкухня, галасливi студенти та "пiдкорення" середньовiчних веж

Куди вирушити з Рима на вихiднi? Мiлан, Венецiя, Неаполь... А може, до Болоньї? Це мiсто скромнiше вiд своїх "колег", але варте не меншої уваги, пише газета Експрес.

I базилiк додайте в тарiлку

...Їдучи у справах з iталiйської столицi до Мiлана, не раз проминав Болонью. Коли поїзд зупинявся бiля напису "Bologne", ловив себе на думцi: "Треба буде сюди колись завiтати". Так було раз, другий, третiй... Доки я таки не вибрався сюди спецiально.

Останнiм аргументом "за" були слова однiєї знайомої: "Там так смачно готують!" I хоч кухарi в багатьох мiстах на Апеннiнах славляться своєю майстернiстю, саме до Болоньї їдуть, летять i йдуть гурмани з рiзних куточкiв Європи. Зрештою, тут навiть "прописалась" Iталiйська академiя кулiнарiї.

У поїздi я вiдчутно зголоднiв (на вокзалi в Римi перекусив лише порцiєю не найкращого ризото), тому одразу поспiшив приборкувати голод у найближчий "заклад громадського харчування". Довго думати, що замовити, не довелося: звичайно, тальятеле з соусом больньєзе! Цю локшину готують тут же -- туристи можуть крiзь скло спостерiгати за всiма манiпуляцiями фокусникiв у бiлих ковпаках. На щастя, довго чекати не довелося, i через хвилин двадцять я насолоджувався стравою, що парувала. Що вам сказати... говорити важко, бо я жую... Це виявилось не просто смачно, а ду-у-у-у-же смачно. Як i лазанья, тортелiнi (батькiвщиною цих пельменiв по-iталiйськи, власне, вважають регiон Емiлiя-Романья, центром якого є Болонья) й тушкована свинина з базилiком, якi я мав нагоду скуштувати пiд час наступних набiгiв до мiсцевих харчевень.

Правда, кажуть, що тепер на багатьох кухнях в Iталiї заправляють не спiввiтчизники чи спiввiтчизницi Адрiано Челентано та Орнелли Мутi, а нашi дiвчата та жiночки, але... У будь-якому разi -- бравiсимо!

Готель у вежi

Ну, а на ситий шлунок можна тепер розiм'яти трохи кiнцiвки, вирушивши на екскурсiю мiстом. Головне -- не потрапити до рук надто говiркого гiда (хоча знайти малоговiркого iталiйця -- справдi проблема). Бо тодi у вашiй головi до вечора буде лазанья з дат, цифр та iмен...

Безумовно, найперше треба вiддати данину шани тутешньому унiверу, перепрошую, унiверситету. Мiсцевi не без гордостi при першiй-лiпшiй нагодi повторюють: Болонський унiверситет -- найстарiший на європейському континентi. По-друге, варто оглянути комплекс храмiв Санто-Стефано, готичну базилiку святого Петронiя (якщо вiрити екскурсоводам, цей храм входить до п'ятiрки найбiльших у свiтi) й собор Мадонни святого Луки з його знаменитими аркадами. По-третє, пiднятись на одну з середньовiчних веж, якi то тут, то там стирчать у Болоньї, нiби свiчки на ювiлейному тортi. Хоча це на любителя: адже, щоб глянути на мегаполiс з висоти ворони (голуба, горобця i т. д.), треба викласти три євро i подолати майже 500 сходинок, ой, збрехав -- 498.

До речi, в деяких вежах, виявляється, обладнали навiть... готелi. Щоправда, поселитись там може лише одна пара туристiв, яка погодиться викласти за нiч тисячу євро!

Люди ж скромнiшi, такi. як я, наприклад, без проблем зможуть знайти готельчик вiд тридцяти "тугрикiв". Єдина проблема -- мiсце вашого тимчасового притулку має бути якнайдалi вiд традицiйних "точок", де тусуються студенти. Вони, як усюди, народ веселий, галасливий i не байдужий до спиртного, тому... Щоб не блукати наступного дня мiстом з важкою головою, краще обрати район, де о другiй ночi пiд вiкнами не буде лунати "Гаудеамус".

Навiть, якби я хотiв укласти топ-10 того, на що слiд бодай одним оком подивитись у Болоньї, це було б важко, адже тут стiльки пам'яток i стiльки цiкавинок, що за вiк-енд (зазвичай сюди приїздять саме на два днi) переглянути може хiба що спринтер. Тож краще просто чимчикувати вулицями, не поспiшаючи та насолоджуючись маленькими вiдкриттями. Правда, тут можна й заблукати.

I тут нашi

Власне, одного разу я збився з маршруту та опинився бозна-де -- ау-у-у. Вирiшив запитати якогось перехожого, як повернутись до свого готелю, i що ви думаєте -- той чоловiк виявився з України. Хлопець працює тут на якiйсь будовi й був радий допомогти земляковi. Навiть провiв мене до центральної вулицi, розповiвши дорогою половину своєї бiографiї, ознайомивши з особливостями замiшування цементу та виклавши, що думає про Дональда Трампа. В будь-якому разi я був йому дуже вдячний.

...А в останнiй вечiр перебування в Болоньї я -- мов Карлсон -- вирушив повечеряти на даху. Нi, це не жарт. Деякi кафе та ресторани обладнанi тут на останньому поверсi будiвель. Сидиш, дивишся на неймовiрнi краєвиди (червоне сонце на горизонтi!) i ловиш себе на думцi: "Менi тут подобається, чорт забирай!"

Це мiсто кольору теракоти справдi має якусь притягальну силу (щоб не сказати -- магiчну). Треба буде згодом знову сюди приїхати. Бодай для того, щоб iще раз скуштувати тутешнi тальятеле, лазанью чи тортолiнi!

Антон БIЛИЙ, Iталiя

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter