Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Квитки на літаки стрімко подорожчають: вчені назвали несподівану причину

14.07.2017 17:05
Квитки на літаки стрімко подорожчають: вчені назвали несподівану причину

Уже невдовзі авіакомпанії будуть змушені зменшити завантаження літаків та збільшити ціну на квитки. 

Глобальне потепління вдарить по авіаційних перевезеннях у всьому світі. Особливо це відчують пасажири, яких братимуть на борт у меншій кількості, натомість за дорожчі квитки.
 
Американські вчені з Колумбійського університету прийшли до висновку: вже за кілька десятків років авіаперевізники стикнуться зі серйозними проблемами. Свої висновки вони опублікували у журналі Climatic Change.
 
Дослідники змоделювали політ п'яти поширених моделей літаків в умовах підйому температури на декілька градусів – йдеться про Boeing 737-800, Boeing 787-8, Boeing 777-300, Airbus A320 і Airbus A380. Враховувалися умови зльоту в 19 великих аеропортах світу, розташованих в Лондоні, Нью-Йорку, Чикаго, Пекіні, Шанхаї та інших містах.
 
І виявилося, що при підвищенні температури зростає навантаження на літак – він вимагає більшої потужності, щоби злетіти.
 
– Тепле повітря є менш щільним, через що підйомна сила крила зменшується, – пояснює для "Експрес Онлайн" Сергій Планковський, декан факультету лiтакобудування ХАІ. – Відповідно, літак потребує більшої швидкості, збільшуються витрати пального.
 
Крім того, щоб злетіти у такому повітрі, літак повинен стати легшим. Тому з часом перевізникам доведеться знизити норми завантаження для літаків – причому, це стосуватиметься щонайменше 30% рейсів.
 
А це означає, що для того, аби компенсувати збільшення ваги пального, необхідного для злету і польоту, авіаперевізникам доведеться скоротити кількість пасажирів та норми щодо ваги багажу. Відповідно, менша кількість пасажирів автоматично підвищить ціну на квитки.
 
– Як ви вважаєте, коли це може статися?
 
– Протягом найближчих 10 років. Якщо глобальне потепління продовжиться, на деяких типах літаків в найспекотніші дні злітну вагу доведеться знижувати на 4%.
 
– Чи можна щось змінити?
 
– На жаль, маючи дані про темпи глобального потепління, такі розрахунки вчених мають всі підстави для того, щоб бути вірними. Адже глобальне потепління є не лише проблемою екологів – це глобально вдарить і по соціальній, і по економічній сферах життя.
 
Можливо, завдяки конкретним природоохоронним діям вдасться пригальмувати темпи глобального потепління. Проте ці нюанси слід враховувати під час проектування нових моделей літаків. Також, можливо, аеропортам доведеться збільшувати свої злітно-посадкові смуги, щоб дати можливість літакам набрати потрібну швидкіть для злету в умовах зменшеної щільності повітря.
 
До слова
 
Вчені з університету Редінга (Великобританія) підрахували, що через зміни клімату турбулентність при перельотах зросте в найближчі роки в півтора-три рази.
 
Турбулентність виникає при зіткненні повітряних мас, що рухаються з різною швидкістю. Такі повітряні течії зі зміною клімату стали виникати все частіше. Супутникові спостереження, які ведуться з 1970-х років, показують, що різниця в нагріванні різних частин атмосфери зростає. Тому, на думку дослідників, випадки виникнення турбулентності значно побільшає.
 
Так, у разі подвоєння вмісту вуглекислого газу в атмосфері кількість випадків виникнення легкої турбулентності зросте на 59%, помірному -- на 94%, а сильною -- на 149%.
 
Марина МОРОЗ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter