ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Помер останній політик Європи, який оголосив війну Гітлеру (фото)

06.12.2017 00:12
Помер останній політик Європи, який оголосив війну Гітлеру (фото)
У швейцарському місті Обон помер у своїй резиденції у віці 96 років король Румунії Міхай І - останній монарх Східної Європи, наймолодший кавалер вищого радянського військового ордену "Перемога"

Про це повідомляє Romania TV, передає Еспресо.

Міхай І народився 25 жовтня 1921 в румунській Сінаї. Після зречення батьком королем Каролем влади зійшов на престол у 4-річному віці. За кілька років правління регентів Кароль повернувся та забрав собі владу під іменем Кароль ІІ.

У 1940 році - у 19 річному віці - Міхай І вдруге зішов на престол, але був приречений на роль маріонетки прем'єр-міністра та диктатора Іона Антонеску, фактично не маючи жодних повноважень. У цей час Румунія була в складі гітлерівської коаліції.

Коли радянські війська наблизилися до кордону Румунії, Міхай у серпні 1944 року разом із антифашистською опозицією наказав заарештувати Антонеску та пронімецьких генералів і оголосив війну Третьому Рейху. У Бухарест після цього зайшли радянські війська, а румунська армія разом із радянською билася проти гітлерівців спочатку в Угорщині, а потім в Австрії.

6 липня 1945 Міхай був нагороджений радянським орденом "Перемога" за вивід Румунії з табору союзників Німеччини, що прискорило розгром гітлерівської коаліції. Він отримав цю нагороду третім з іноземців - після президента США Двайта Ейзенхауера та британського фельдмаршала Бернарда Лоу Монтгомері.

У грудні 1947 року підтримуваний Москвою комуністичний уряд скасував монархію і Міхай був змушений емігрувати. Він залишив престол останнім із монархів східноєвропейських держав і оселився у Швейцарії, де одружився з принцесою Анною Бурбон-Пармською, від якої мав 5 дочок.

Міхай захопився авіацією, пілотував комерційні літаки та працював у авіаційній компанії.

Повалення соціалістичної влади у Румунії дало можливість Міхаю повернутися Міхая на батьківщину - він вперше приїхав туди в 1992 році дуже ненадовго і з великою кількістю обмежень, оскільки республіканський уряд побоювався перевороту на його користь.

У 1997 році Міхай одноосібно змінив законодавство румунського королівського дому, допустивши жінок до престолонаслідування, та  проголосив старшу дочку Маргариту кронпринцесою Румунії.

У день свого 90-річчя і 2011 році він виступив з промовою у парламенті Румунії. У 2016 році у монарха діагностували хронічну лейкемію - рак крові.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter