Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Сексуальний скандал в Шведській академії, яка визначає номінантів Нобелівської премії з літератури

04.05.2018 12:31
Сексуальний скандал в Шведській академії, яка визначає номінантів Нобелівської премії з літератури

Шведська академія, яка визначає номінантів Нобелівської премії з літератури, заявила, що цього року не оголошуватиме кандидата. Причиною став сексуальний скандал. В нього потрапив чоловік одної із жінок-членів академії.

Ця жінка, а також голова академії та четверо інших членів покинули свої посади. Переможця 2018 року разом з переможцем 2019-го оголосять наступного року, пише Газета по-українськи.

Скандал розгорівся у листопаді минулого року. 18 жінок звинуватили французького фотографа та режисера 71-річного Жан-Клода Арно у сексуальному насильстві. Він керував культурним проектом, який фінансувала Шведська академія. Такж Арно регулярно розкривав стороннім особам імена майбутніх лауреатів. Списки претендентів тримають у секреті протягом 50 років. Чоловік заперечує звинувачення.

Організація спочатку відмовилася усунути з посади дружину фотографа письменницю Катаріну Фростенсон. Потім вона залишила свою посаду разом із головою академії професором Сарою Даніус.

Члени Шведської академії обираються на все життя. Патрон організації, король Швеції Карл XVI Густаф сказав, що змінить правила, аби дозволити членам піти у відставку.

Щоб обрати нового члена академії, потрібен кворум із 12 чоловік. Зараз до організації входить лише 11. Один із них не бере участі у засіданнях з 1989 року через конфлікт з іншими членами.

Премію почали вручати 1901 року. Скандал став найбільшим з того часу. Премія не вручалася 6 років - під час двох світових воєн. Також жодного переможця не визначили 1935-го.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter